Czym jest marihuana?

Marihuana to suszone, niezapylone kwiatostany żeńskich roślin konopi. Choć opinie botaników na temat konopi są podzielone, najczęściej w ramach jedynego gatunku Cannabis sativa L. wyróżnia się trzy podgatunki: Cannabis Sativa, Cannabis Indica oraz Cannabis Ruderalis. Dziesiątki lat krzyżowania roślin z różnych regionów świata zaowocowało powstaniem setek odmian zawierających odmienne stężenia i proporcje poszczególnych związków chemicznych. To dzięki temu pacjenci mogą się dziś cieszyć zróżnicowanymi właściwościami marihuany uzyskiwanej z poszczególnych odmian konopi.

 

 

Kiedy jest medyczna?

Medyczna marihuana różni się od tej używanej do celów rekreacyjnych jedynie tym, że dzięki kontrolowanym i powtarzalnym warunkom uprawy, zbioru, suszenia i przechowywania, każda partia medycznego suszu jest standaryzowana. Posiada więc określoną zawartość oraz stosunek poszczególnych składników chemicznych, a w szczególności THC do CBD. Końcowy produkt jest zawsze badany więc możemy być też pewni, że w takim suszu nie znajdziemy żadnych szkodliwych zanieczyszczeń.

 

SUBSTANCJE ZAWARTE

W MARIHUANIE

Marihuana zawiera ponad 500 aktywnych biologicznie związków, w tym ok 120 terpenów odpowiedzialnych przede wszystkim za charakterystyczny zapach oraz co najmniej 113 kannabinoidów, które oddziałują z receptorami kannabinoidowymi będącymi częścią ludzkiego układu endokannabinoidowego. 

 

500 

RÓŻNYCH SUBSTANCJI 

NAJWAŻNIEJSZE KANNABINOIDY 

 

THC

 

THC

Tetrahydrokannabinol (THC) to główny kannabinoid występujący w konopiach. Jest to substancja psychoaktywna wykazująca działanie przez receptory kannabinoidowe CB1 oraz CB2. 

 

CBD

 

CBD

Kannabidiol (CBD) to drugi najważniejszy kannabinoid występujący w konopiach. W przeciwieństwie doswojego izomeru, tetrahydrokannabinolu, nie ma dzialania psychoaktywnego lecz wpływa na przebieg odurzenia związanego z działaniem THC. Kannabidiol wykazuje działanie antypsychotyczne i stosowany jest m.in. w leczeniu padaczek lekoopornych u dzieci.

 

 

 

 

 

KANNABINOIDY SPRAWDZAJĄ SIĘ W ŁAGODZENIU

OBJAWÓW WIELU RÓŻNYCH CHORÓB

WIĘCEJ INFORMACJI